Педагогічна рада
- enschool4
- 24 февр. 2020 г.
- 2 мин. чтения
Обновлено: 27 февр. 2020 г.
24 лютого 2020 року в Енергодарській ЗОШ №4 було проведено педагогічну раду на тему: «Компетентний учитель – запорука реалізації компетентнісного підходу до сучасного освітнього процесу на шляху створення Нової української школи». Форма проведення-квест. Мета педагогічної ради: - розширення знання педагогів щодо професійної майстерності сучасного вчителя; - розвиток творчої уяви, уміння об'єктивно оцінювати результати своєї праці та комунікативних можливостей; - виклик бажання дискутувати; - спонукання до творчості під час роботи в групах; - стимулювання безперервної фахової та загальної освіти педагогів закладу, активізація їхньої творчої професійної діяльності.
Сучасна школа потребує сучасного учителя. Яким він має бути? Компетентним, оптимістичним, гуманним, інтелігентним, креативним, творчим – таким має бути учитель теперішнього і майбутнього. Письменниця Лідія Гінзбург писала: «Високий професіоналізм – творчість, що стала професією».
У Концепції Нової української школи сказано так: «Сьогодні у нас є дві проблеми в навчанні. Перша – це перевантаженість предметами. Однозначно такого обсягу не може бути. І друга проблема – те, що ми даємо суто навчальний матеріал. Випускник нашої української школи не вміє застосувати набуті знання в житті. Він, як фарширована риба. Нібито і риба, але не плаває». Випускник нової школи – особистість, патріот, інноватор. Нові освітні стандарти ґрунтуються на рекомендаціях європейського парламенту та ради Європи щодо формування ключових компетентностей освіти впродовж життя. Тому педагоги були не просто байдужими спостерігачами на педагогічній раді, а її активними учасниками. Адже форма проведення педради – квест. Зрозуміло, що педагоги втомилися від повсякденних буднів, робочих днів, хотілося нових емоцій, вражень. Ось чому їх і запросили в реальну гру-квест. Це була захоплива, цікава, нестандартна гра, яка подарувала купу позитивних емоцій, і розкрила приховані таланти педагогів. Капітани груп отримали маршрутні листи та вирушили за вказаним маршрутом. Було запропоновано відвідати 6 Станцій: 1. Правила роботи в групі. 2. Педагогічна ситуація «Коло ідей». 3. Модель компетентного вчителя. 4. Портфель вчителя на кожний урок. 5. Казковий вернісаж. Основні функції квесту – це рішення різних завдань, що вимагали від педагогів розумових зусиль, аналізу, швидкості прийняття рішень і швидких дій у відповідь. Після виконання усіх завдань команди повернулися у вихідну точку і ділилися своїми враженнями. Зроблено такий висновок: Центральною фігурою у модернізації освітнього процесу має стати компетентний вчитель; учитель-дослідник; учитель-лідер; духовно розвинена, соціально зріла, творча особистість; компетентний фахівець, який професійно володіє всім арсеналом педагогічних засобів; постійно прагне до самовдосконалення та саморозвитку, стимулюючи до цього школярів.
І хоча ми вважаємо себе компетентними вчителями – будемо продовжувати працювати над підвищенням своєї професійної майстерності. Завершено педраду-квест словами Сальвадора Далі: «Не бійтеся досконалості. Вам її не досягти».
Comments