top of page

Вебінар до Дня безпечного Інтернету 2019

для учнів 8-11 класів

Організатори заходу: Мережна академія Cisco, Кіберполіція України та компанія ERC за підтримки Інституту модернізації змісту освіти.
Захід: онлайн-урок на YouTube каналі Спільноти Програми Академій Cisco в Україні.

                                                                                                         Дата: 05 лютого 2019 року
                                                                                            Початок заходу: 12:30, тривалість 45 хвилин.

Тематика виступів експертів:
- Кібер-атаки та інтернет-шахрайство
- Соціальна інженерія: як хакери використовують вразливості людей.
Клас підтримує: Наталія Полякова, Інженерний інститут Запорізького національного університету, npp@zsea.edu.ua ,

тел. (095)537-49-95.
Посилання для реєстрації: https://bit.ly/2H9w6s3
Учасники отримують:
• Доступ до курсу Мережної академії Cisco «Вступ до кібербезпеки».
• Можливість перевірити свої здібності до кар'єри аналітика з кібербезпеки.
• Сертифікат про участь у заході за умови проходження онлайн-тестування та заповнення анкети зворотнього зв'язку.
• Можливість задати запитання експертам. Автори 3-х найбільш цікавих
запитань, яких визначать експерти, отримають призи з логотипами організаторів заходу.

 

Увага! Особи, які при реєстрації надають електронні адреси з російських поштових
серверів, участі у розіграші призів не беруть і сертифікатів не отримують.

безпека в ынтернеты.jpg

5 простих способів прийняти участь у Дні Безпечного Інтернету 2019

День безопасного интернета 2019 быстро приближается. Ирландский центр безопасного интернета (SIC) предлагает несколько простых способов участвовать и продвигать эту важную тему в своей школе, клубе или обществе.

1. Проводить родительский вечер

Используйте наш бесплатный Интернет-разговор по безопасности для родителей . Webwise предоставляет поддержку, чтобы помочь родителям с уверенностью рассказать своим детям о преимуществах и рисках онлайн-среды. Веб-презентация для родителей предназначена для помощи школам, которые хотят проводить родительские вечера по безопасности в Интернете. У нас есть исчерпывающие презентации для начального и среднего уровня. Информация, включенная в презентации, охватывает ключевые темы для родителей, включая социальные сети, время показа на экране, киберзапугивание, обмен изображениями, а также советы и поддержку экспертов. Вы также можете предоставить родителям доступ к нашему Центру родителей здесь .

2. Проведите конкурс плакатов в своей школе

Противодействие киберзапугиванию с помощью кампании позитивных сообщений. Создавайте красочные плакаты против издевательств или вдохновляющую доску мыслей с помощью интерактивного комплекта постеров # Up2Us . Пособие # Up2Us, включая комплект, можно бесплатно заказать или скачать по адресу www.webwise.ie/teachers/resources/ .

3. Начните разговор в своей школе о согласии и обвинении жертвы, используя ресурс Lockers

Post-Primary ресурс Lockers посвящен проблеме секстинга, обвинений жертв и обмена явными изображениями. Он также имеет соответствующий информационный буклет для школьных лидеров о том, как решать проблему в школах. Почему бы не попробовать Рабочий лист 3.1: Дорогой Бронах , выдержка из « Прося » автора Луизы О'Нил.

4. Не забудьте поделиться своими действиями в День безопасного Интернета в социальных сетях, используя #BeInCtrl и # SID2019

Свяжитесь с нами на Facebook ,  Instagram  или Twitter . Вы можете принять участие в конкурсе SID 2019. Пожалуйста, проверьте подробности в ближайшее время. Посетите нашу специальную страницу для новостей и идей.

5. Посмотрите видео по безопасности в интернете

#BeInCtrl - короткометражный фильм об онлайн- груминге от технологии PDST в образовании

Webwise создал несколько видеороликов, которые охватывают различные темы безопасности в Интернете. Видео можно посмотреть здесь . Это хороший старт для разговоров о безопасном онлайн-общении и практиках.

 

Інформація з сайту  

Навчально-методичні ресурси


1. Навчально-методичний посібник «Обачність. Пильність. Захист. Ввічливість. Сміливість». Джерело: https://goo.gl/5iGjPJ
Посібник містить плани уроків призначені для учнів та учениць початкової школи та зосереджені на ключових принципах мережевого етикету й безпеки. Заняття запропоновані у п'яти темах: обачність в Інтернеті, пильність в Інтернеті, захист в Інтернеті, доброзичливість в Інтернеті, сміливість в Інтернеті.

2. Посібник Клан Кліц-Клац. Виховання дітей в цифрову еру. Джерело: https://goo.gl/Em7sYj
Посібник для батьків у доступній формі містить необхідну інформацію та поради, які будуть корисні батькам для сприяння позитивному використанню дітьми цифрових технологій.
3. Посібник для підлітків The Web We Want (Інтернет, який ми хочемо). Джерело: https://goo.gl/EdR4x6
Посібник створений молодими людьми для молоді, спрямований на вивчення прав та обов'язків в Інтернеті та заохочення до роздумів про поведінку в Інтернеті. Запропоновані 18 завдань допоможуть підліткам перевірити свої навички, дізнатися більше про свої права в онлайн-світі.
4. Керівництво із соціально-педагогічного супроводу формування безпечної поведінки підлітків в Інтернеті. Джерело:https://goo.gl/J1Xkg6
Посібник містить опис технології соціально-педагогічного супроводу формування безпечної поведінки підлітків в Інтернеті: теоретичні питання безпечної поведінки в Інтернеті, опис занять та 8 тренінгових вправ із розвитку базових компетенцій безпечної поведінки підлітків в Інтернеті, плани заходів для педагогів та батьків.
5. Посібник з протидії мови ненависті «Закладинки». Джерело: https://goo.gl/GZNQYf
Посібник містить 24 приклади вправ з теми протидії мові ненависті онлайн через навчання з прав людини. У вправах розкриваються теми мови ненависті онлайн, прав людини в Інтернеті, свободи вираження поглядів, приватного життя і безпеки, інтернет-грамотності, демократії та участі.

ideya-667x417.png

Безпека в Інтернеті

          Інтернет-технології охоплюють майже весь світ. Отже глобальна мережа стала доступна і для тих людей, які мають далеко не найкращі наміри. Проблема збільшується ще й тому, що після підключення персонального комп'ютера до мережі, а особливо до Інтернету, виникає ризик вторгнення до нього зловмисника та використання цього ПК для атак на інші комп'ютерні системи. Злочинці користуються чужими комп'ютерами з метою  уникнення відповідальності за свої дії. Тому сьогодні однією з найважливіших проблем інформаційної  комп'ютерної безпеки постає захист від зловмисників.  

Основні джерела небезпек у Інтернеті

Хакери. Хакерами (від англ. to hack — рубати) назвали особливий тип комп'ютерних спеціалістів. З часом це визначення набуло і негативного значення. Сьогодні так частіше називають комп'ютерних хуліганів, тобто тих, хто здійснює неправомірний доступ до комп'ютерів та інформації.

Віруси. Комп'ютерний вірус - комп'ютерна програма, яка має здатність до прихованого розмноження. Одночасно зі створенням власних копій віруси можуть завдавати шкоди: знищувати, пошкоджувати, викрадати дані, знижувати або й зовсім унеможливлювати подальшу працездатность операційної системи комп'ютера.

Класифікація вірусів

Середовище перебування:

* Файлові – ті, що додаються до файлів з розширенням exe, com.
* Завантажувальні – ті, що додаються до boot-сектора.
* Мережні – ті, що поширюються по комп'ютерній мережі.
* Макровіруси – ті, що заражають файли Microsoft Office.

Функціональні можливості:

* Нешкідливі – ті, що не впливають на роботу комп'ютера (напр., збільшують розмір файла).
* Безпечні – ті, що заважають роботі, але не пошкоджують інформацію (напр., дають якісь повідомлення, перезавантажують комп'ютер тощо).
* Небезпечні – ті, що пошкоджують інформацію файлів, зумовлюючи «зависання» комп'ютера.
* Дуже небезпечні – ті, що зумовлюють утрату програм, знищення інформації із системних областей, форматування жорсткого диска.

Способи зараження комп'ютера:

* Резидентні – ті, що вміщуються в оперативну пам'ять і додаються до всіх об'єктів (файлів, дисків), до яких звертається ОС.
* Нерезидентні – ті, що додаються до оперативної пам'яті і є активними лише короткий час.

Особливості алгоритму:

* Віруси-супутники – віруси, які не змінюють файли, але створюють однойменні файли з розширенням com, що завантажуються першими.
* Віруси-черв'яки – віруси, що поширюються автоматично в комп'ютерній мережі за знайденою адресою в адресній книзі.
* Віруси-паразити – віруси, які розпізнаються за зміненим змістом дискових секторів і файлів.
* Stealth-віруси – ті, що фальсифікують інформацію, яка читається з диска. 

* Віруси-мутанти – віруси, що мають зашифрований програмний код.
* Ретровіруси – звичайні файлові віруси, які намагаються заразити антивірусні програми, щоб знищити їх або зробити недієздатними. 
Спам. Спамом називають небажану електронну пошту, яка надходить без вашої згоди. Боротися зі спамом дуже складно. Користувачі Інтернету часто самі є винуватцями того, що їхня електронна адреса стає відома спамерам. Зазвичай спамери використовують спеціальні програми-павуки для відстеження Веб і знаходження всіх e-mail, що там з'являються. Необхідно пам'ятати: як тільки ви вкажете у мережі свій e-mail (участь у чатах, заповнення онлайнових форм тощо), чекайте надходження спаму.
Adware і spyware. Adware - програми, які під час своєї роботи виводять на екран рекламні стрічки - банери, що уповільнюють роботу операційної системи. Spyware - без вашого дозволу надсилають комусь інформацію про те, що ви робите у Інтернеті (зазвичай, у рекламних цілях). Також призводять до збоїв у роботі системи.

 

Антивірусне програмне забезпечення: 

* Антивірус Касперського  http://www.kaspersky.ru/

* Бесплатный антивірус avast!  http://www.avast.com/

* McAfee VirusScan®     http://home.mcafee.com/

джерело

Про що йде мова

Сучасне життя неможливе без інтернету. Ми використовуємо доступ до мережі для пошуку, публікації та обробки інформації. Переваги використання інтернету очевидні. Як будь-яка складна інфраструктура, інтернет містить багато небезпек, нехтування якими може призвести не просто до втрати спокою, але й істотних грошових коштів. Кожен, хто працює з мережею, щоб не випробовувати на собі її «темні» сторони, повинен знати потенційні джерела небезпеки та вміти захищати себе й своїх менш «просунутих» близьких і друзів.

Джерела небезпеки

Причини проблеми

Що робити та як бути?

Корисні посилання

Джерела небезпеки

Комп'ютерні віруси і троянські програми

Трояни і віруси можуть бути приховані в безкоштовних, доступних для скачування з інтернету програмах або на піратських дисках.

Як це працює: ви запускаєте програму, і вона, використовуючи відому зловмисникові вразливість вашої операційної системи або іншої програми, захоплює контроль над комп'ютером. З цього моменту вірус чи троян безперешкодно володіє комп'ютером, доставляючи масу неприємностей виконуючи неочікувані для вас дії. Трояни при цьому щедро діляться вашою персональною та фінансовою інформацією зі своїм господарем, відправляючи її по інтернету.

Мережеві атаки

Мережева атака на ваш комп'ютер - це спроба знайти вразливі місця в його операційній системі й програмах, які можуть бути використані зловмисником для різних цілей, наприклад:

  • виведення вашого комп’ютера з ладу;

  • відключення його від інтернету (у випадку, якщо комп’ютер є сервером, що надає якийсь корисний інтернет-сервіс клієнтам, це може спричинити за собою репутаційні й фінансові втрати, якщо він не зможе надавати ці послуги)

  • запуск на вашому комп'ютері шкідливої програми;

  • крадіжка ваших даних;

  • блокування ваших даних з метою здирництва;

  • додавання вашого комп'ютера під шкідливий бот-нет.

І це далеко не повний перелік цілей зловмисників.

Як це працює: з комп'ютера зловмисника, чи зараженого спеціальним вірусом комп'ютера ще однієї жертви через інтернет або іншу мережу, проводиться спроба підключення до комп'ютера жертви за допомогою знайденої вразливості. Метою мережевої атаки може бути й сам пошук такої вразливості.

Соціальна інженерія

Методу заснованому на психологічних прийомах, який існує та ефективно використовується з самого початку розвитку комп'ютерних мереж, не загрожує зникнення. Він не пов'язаний безпосередньо з комп'ютерами: перші соціальні інженери взагалі займалися зломом телефонних мереж.

Як це працює: зловмисник намагається видати себе за того, кому ви довіряєте (банк, ваш друг, мама, брат або сестра, шкільний учитель), і виконати необхідні дії, які ви ніколи б не виконали на прохання чужої людини (перерахували гроші на картку, відкрили дивне вкладення в листі, тощо).

Список прийомів, придуманих хакерами в розрахунку на довіру користувачів, величезний. Вам можуть зателефонувати або надіслати листа від імені адміністрації сервісу з проханням вислати їм нібито загублений пароль або лист, що містить нешкідливий, на перший погляд файл. А насправді, в ньому прихований троян, на що й розраховують зловмисники: вашу цікавість і відкриття, а отже й запуск програми.

Фішингові сайти та розсилки

Шахрайські сайти та листи електронної пошти, своїм дизайном і змістом мімікрують під відомі організації, що користуються авторитетом і довірою.

Як це працює: нічого не підозрюючи клієнт банку вводить пін-код кредитної картки на сторінці банку, посилання на яку надіслано поштою нібито самим банком. Ця сторінка виглядає точнісінько так, як і раніше, коли ви неодноразово відвідували її. Але якщо уважно придивитись до адреси посилання, то можна помітити зайву літеру в назві банку.

«Соціальний ексгібіціонізм»

Ви любите у статусі профілю Facebook повідомляти друзям про свої плани та місце перебування? Круто поділитися такою радістю: «завтра на цілий місяць відлітаємо всією сім'єю на Гоа! Вау!..» Що ж, комусь же потрібно буде стежити за вашою квартирою поки ви відсутні. Наприклад, квартирним злодіям, які разом із друзями, із захопленням стежать за вашими пригодами та новими повідомленнями у Facebook. Водночас, вони і «поприбирають» в квартирі, й «мотлох» повиносять всякий..

Причини проблеми

За статистикою більшість авіакатастроф відбуваються внаслідок так званого «людського фактора», а не збою техніки. «Людський фактор» - це, іншими словами, помилки пілотів та авіадиспетчерів. У комп’ютерному світі все так само: як правило причини проблем, які виникають не в технологічних аспектах Інтернету, а в психології самих користувачів.

Недооцінка небезпеки

Кому може знадобитися наш жалюгідний персональний комп'ютер, на якому ми дивимося фільми і «лазимо» в інтернеті? Кому ми взагалі цікаві зі своїм абсолютно звичайним профілем соцмережі? Та таких як ми – мільйони!

Але ви просто не про все знаєте. Ви не можете передбачити абсолютно всі шляхи потенційного використання зловмисниками інформації про вас в своїх корисних цілях! Не уявляєте, де може бути використана ваша інформація та наслідки такого використання для вас.

Ваш комп'ютер сам по собі дійсно не потрібен нікому. Але як одна з тисяч осередків шкідливої бот-мережі він слугуватиме зловмиснику. Тому інтернет-шахрай з радістю його туди додасть.

Безпечність

Виконання сумнівних інструкцій або прохань з неперевірених листів від знайомих, натискання підтверджувальних кнопок у вікнах, які випливають та повідомлення, які нам не дуже зрозумілі ( швидше б вони закрилися і не заважали дивитися на картинки кошенят!) – це найкоротший шлях до проблем в інтернеті. Ми пильні й обережні, потрапивши увечері до незнайомого району. Так що ж заважає нас повністю втрачати пильність у невідомих закутках інтернету?

Прості паролі та їх повторне використання

Часто користувачі, яким набридло весь час вводити довгі та складні паролі до банк-клієнту або в соцмережах, змінюють їх на свою дату народження, телефон чи щось типу «password123». Деякі йдуть ще далі, встановлюючи однаковий пароль на всі свої інтернет-акаунти. Але встановлення простого пароля настільки нерозумно, як і купівля замку для вхідних дверей квартири, до якого існує всього десять варіантів ключів. Квартирному злодієві, для якого це як хобі, не складно буде роздобути всі десять і, за хвилину перепробувати їх на Вашому замку. Так само сучасні комп'ютери здатні вгадати Ваш пароль, перебравши мільйони різних комбінацій та символів за лічені секунди. Що ж стосується використання єдиного пароля для всіх своїх інтернет-акаунтів, то потрібно пам'ятати одну просту річ: брелок – це чудова штука, яка дозволяє загубити всі ключі одночасно.

Нехтування здоровим глуздом

Вам прийшов лист від незнайомого африканського принца, який у безвихідній і терміновій ситуації просить допомогти вивести з країни кошти його королівської родини у зв'язку з початком народних хвилювань? Вас чекає скромна винагорода у розмірі однієї двадцятої всіх виведених з його бідної африканської країни багатств, які протягом багатьох років крав його деспотичний татусь-диктатор. Вам потрібно тільки допомогти з перекладом і сплатити деякі мита в розмірі всього кілька сотень євро. Якщо для вас цей сценарій здається цілком реальним, то це і називається зневагою здоровим глуздом з вашого боку.

Відсутність антивірусної програми і брандмауера

Якщо для вас у сучасному світі наявність антивірусу та брандмауера при роботі з комп'ютером не є чимось обов'язковим, то ви – потенційний клієнт різного роду зловмисників і вірусів. Це все одно, що відключити домофон під’їзду, позбутися вхідних дверей у свою квартиру, а вашу вівчарку, яка одночасно була другом та сторожем вашої оселі відправити на дачу.

Що робити та як бути?

Власне, що робити, щоб не стати жертвою комп'ютерних вірусів і різного роду інтернет-шахраїв, можна зрозуміти з прочитаних попередніх абзаців. Але ще раз підсумуємо:

  1. Завжди будьте уважні в інтернеті. Не довіряйте листам і сайтам, невідомого автора. Якщо у вас є хоч якісь сумніви в їх достовірності – краще відмовитись від операції. Пам'ятайте, що адресу відправника електронного листа дуже легко підробити. Краще зателефонувати знайомому (від імені якого надіслано лист), переконавшись особисто у потребі допомоги.

  2. Не відкривайте ніякі підозрілі посилання. Пам'ятайте, що реальні посилання та те, що ви бачите на екрані, можуть різнитися. Ідентичність посилання та її відображення на веб-сторінці дуже легко перевірити.

  3. Завжди перевіряйте правильність адреси веб-сайтів, на яких ви виконуєте якісь фінансові операції або вводите конфіденційну інформацію. Часто шахрайські (фішингові) сайти мають адреси дуже схожі на адреси реальних веб-сайтів, але відрізняються, наприклад, однією літерою.

  4. Банки та сервіси електронної пошти не будуть починатись з http – тільки https! (протокол шифрування переданих і отриманих даних).

  5. Завжди встановлюйте антивірусну програму і фаєрвол, своєчасно оновлюючи антивірусні бази.

  6. Десять разів подумайте, перш ніж опублікувати в соцмережах будь-яку інформацію про себе та свої плани. Завдяки роботі сучасних пошукових систем типу Google ви більше ніколи не зможете її звідти вилучити.

  7. Не лінуйтеся заводити складні паролі (щонайменше 8 символів, де є як маленькі, так і великі літери) і не призначайте один і той же пароль для всіх Ваших облікових записів.

  8. Своєчасно оновлюйте Операційну Систему і софт.

Корисні посилання

http://www.kaspersky.ua/internet-security-center/internet-safety/ 

http://softuhitel.com/bezopasnost-v-internete/ 

http://azbez.com/safety/internet 

джерело

БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ – ІНФОРМАЦІЙНА БЕЗПЕКА В МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ

Короткий зміст статті


Кожен користувач знає, що безпека в інтернеті ніхто не може гарантувати, комп’ютер постійно перебуває під загрозою. Навіть самі якісні антивіруси не гарантують повного захисту від хакерів, заразити систему легко навіть на перевірених сайтах.

Безпека в інтернеті – найсуттєвіша проблема сучасності, з масовим напливом користувачів інтернет перетворився в джерело не тільки корисної і цінної інформації, але й підвищену небезпеку. Не варто сподіватися тільки на антивіруси, необхідно і самому дотримуватися правила, які допоможуть убезпечити не тільки себе, але і своїх друзів.

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ В МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ

Інформаційна безпека в мережі інтернет стає темою уроків у школах. Вірус легко підхопити зі спамом, навіть на перевірених сайтах, тому досвідчені юзери рекомендують встановити надійний файрволл і антивірусне програмне забезпечення, з автоматичним оновленням. Існує кілька правил:

  • Видаляти невідомі листи і файли від невідомих адресатів.

  • Не читаючи, кидати в спам пропозиції легкого заробітку.

  • Нікому не показувати свої паролі.

  • Не користуватися підозрілими посиланнями.

  • Працювати з платіжними системами через додатки.

  • Відстежувати інтернет-трафік, якщо він раптом сильно зріс, можлива вірусна атака.

БЕЗПЕКА В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Недбалість до питання «безпека в інтернеті» може створити чимало проблем. Одним з основних джерел небезпеки є соціальні мережі, тому рекомендується дотримуватися заходів безпеки в мережі інтернет і ніколи не повідомляти:

  • Дату дня народження свою або членів сім’ї.

  • Сімейний стан. Особливо це стосується жінок, які легко можуть стати жертвами аферистів.

  • Місце проживання або дані про від’їзд. Багато людей, їдучи на відпочинок, повідомляють про це у соціальних мережах друзям і знайомим. Безпечніше зателефонувати, оскільки ця інформація може послужити наводкою для злодіїв.

  • Особисту інформацію про себе або плітки про співробітників, зі згадуванням імен чи прізвищ.

  • Докладні дані про дітей, із згадкою імені і дати народження. Цією інформацією можуть скористатися шахраї.

 

БЕЗПЕКА ПЛАТЕЖІВ В ІНТЕРНЕТІ

В наш час більшість фінансових операцій проводиться через інтернет, кабінети онлайн зручні, але теж вимагають враховувати заходи безпеки в мережі інтернет:

  • ніколи не повідомляти дані карти;

  • завести другу карту для виплат, якщо роботодавці виявляться шахраями, то втрати будуть мінімальними.

  • ігнорувати запити банків щодо перевірки пароля, вони їх не розсилають.

Людям, які ведуть торгівлю через інтернет, варто звернути увагу на такі аспекти:

 

 

  • Розраховуватися за покупки краще дебетовою карткою, а не кредитної.

  • Встановити на основній картці ліміт доступних грошей або поповнювати рахунок перед покупками.

  • Подбати про СМС-інформуванні, це допоможе вчасно заблокувати доступ до карті.

  • Користуватися перевіреними сервісами.

  • Відмовлятися від автоплатежей, вони можуть «посадити» на обтяжливі виплати.

Безпека інтернет банкінгу допоможе забезпечити:

  • SSL-шифрування даних, що передаються від комп’ютера користувача в систему банку і назад;

  • отримані в банках одноразові паролі;

  • разові СМС-паролі;

  • електронний цифровий підпис;

  • зовнішній електронний ключ;

БЕЗПЕЧНІСТЬ ПОКУПОК В ІНТЕРНЕТІ

Покупки в інтернет-магазинах дуже зручні, але підвищується ризик втратити гроші на махінаціях аферистів. Фахівці розробили для покупок такі заходи безпеки в інтернеті:

  • Придбавати товари у великих маркетах.

  • Перевіряти, чи відповідає інформація на сайті онлайн-магазину дійсності, має бути вказана адреса та телефон для контактів.

  • Уточнювати, як давно на ринку інтернет-послуг працює торгова точка через дату реєстрації домену. Якщо магазин відкрився нещодавно, краще не ризикувати, сайти-одноденки часто використовують шахраї.

  • Використовувати захищене з’єднання.

  • Заздалегідь ознайомитися з відгуками про інтернет-магазині товар або на форумах.

 

БЕЗПЕКА РОБОТИ В ІНТЕРНЕТІ

Безпека в мережі інтернет була надійною, необхідно дотримуватися кількох правил:

  • Відстежувати адреси посилань. Якщо пропонується відвідати за переходу інший сайт, краще не перевіряти, куди цей «клубок» призведе.

  • Уважно читати рядки браузера. Замість Однокласники. ру може прийти схожа – Однокласники. ру. ком, це вже зовсім інша розсилка, небезпечна для комп’ютера.

  • Не користуватися незнайомими посиланнями або файлів, навіть якщо вони прийшли від друзів. Краще уточнити у приятеля, надсилав він її, нерідко через зламаний акаунт розсилається шкідливий спам.

  • Перевіряти матеріали, які ви завантажуєте через файлообмінник.

БЕЗПЕКА СПІЛКУВАННЯ В ІНТЕРНЕТІ

Багато користувачів знаходять друзів у соцмережах, але треба пам’ятати, що при спілкуванні не варто ігнорувати правила безпеки в інтернеті. Чим більше коло, тим вище ризик отримати неприємності від малознайомих людей. Правила дуже прості:

  • Не викладати скани документів і дані банківських карт, інакше ризикуєте стати позичальником великої суми або втратити свої кровні.

  • Не вказувати адресу і місце роботи.

  • Не погоджуватися на зустрічі в реалі, якщо новий знайомий пропонує сумнівне або малолюдне місце.

  • На форумах спілкуватися шанобливо.

 

БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ

Сучасні діти сьогодні – найбільша зона ризику, оскільки беззастережно довіряють онлайн-друзям, під ніком яких можуть ховатися недобрі дорослі. Безпека дітей в мережі інтернет – турбота батьків. Можна встановити програму, яка блокує відвідування небезпечних сайтів. Поясніть підлітку, що заради своєї ж безпеки необхідно:

  • не писати свої справжні дані, адресу і номер школи, оскільки ними можуть скористатися аферисти;

  • не встановлювати невідомі програми;

  • не беззастережно довіряти всьому, що пишуть в мережі;

  • повідомляти батькам, якщо з’явилися підозрілі знайомі, наполегливо пропонують зустрітися в реалі.

БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ – «ГРУПИ СМЕРТІ»

Величезний ажіотаж викликала діяльність «груп смерті», підштовхують молодь до самогубства. Безпека в мережі стала ілюзорною, для не бажають розлучатися з життям в хід йшли погрози. Якщо дитина став замкнутим і заляканим, не виключено, що причиною цього є така секта. Короткий інструктаж для дорослих, як побудувати складну розмову:

  • Пояснити, що для тих, хто штовхає на смерть, це спосіб заробити, чим більше таких випадків, тим більше реклами сайту.

  • Аргументувати, що організатори таких сект – неадекватні люди, і не можна вмирати, щоб доставити задоволення психопатам.

  • Підшукати написані медиками матеріали про те, як болючі будь-які способи самогубства.

  • Запевнити, що погрози тим, хто не хоче підкорятися – надумані, в реальності заподіяти шкоду організатори не наважаться. Якщо ж подібні дзвінки все ж мали місце, необхідно звернутися в правоохоронні органи.

джерело

inf_c.png

День безпечного Інтернету 2019 відзначатимуть 5 лютого 2019 року

Ми підготували куток з інформаційної безпеки

51477339_762807797423858_559704943708916

Провели конкурс плакатів у школі

51533350_647099355720392_906788677326628
51739634_622951248137357_675738453199028

Проводили та проводим виховні бесіди та класні години

51272924_294052524642902_646564430426931
51412551_531980460630092_121374577918581

Зареєструвались на участь у вебінарі більше 100 учнів та вчителя

Якорь 1
bottom of page